Allaha Kulluk İlahi Sözleri

Allaha Kulluk İlahi Sözü

Allah’ın rahmeti ve bereketi sizin üzerinize olsun.
Allah’ın rahmeti ve bereketi sizin üzerinize olsun.

Ey insanlar. Kesinlikle hamd Allah’a mahsustur. O’na hamd eder, O’ndan yardım taleb ederim. Nefislerimizin şerlerinden ve kötü amellerimizden Allah’a sığınırız. Allah kime hidayet ederse, onu hiç kimse sapıtamaz. Kimi de saptırırsa, hiç kimse onu hidayete getiremez. Şehadet ederim ki, Allah’tan başka ilah yoktur, biriciktir, ortağı yoktur. Şüphesiz sözün en güzeli Allah’ın kitabıdır. Kimin kalbinde Allah’ın kitabının sevgisi yerleşirse, inanmıyorken Müslüman olup Allah’ın kitabını sözlerin en üstünü sayarsa, o kurtuluşa kavuşmuştur.

Ey insanlar. O Kur’an kesinlikle sözlerin en güzeli ve en açığıdır. Ey insanlar. Allah’ı kim severse onu seviniz. Bütün kalbinizle Allah’ı seviniz. Allah’ın zikrinden ve kelamından usanmayınız. Kalbiniz ondan uzaklaşmasın. Çünkü Allah kimi severse o kimseyi, amellerden en hayırlısına, kullardan en hayırlısına ve sözün en elverişlisine, helal ve haramın en hayırlısına yüceltir.
Ey İnsanlar.

Allah’a kulluk ediniz, hiçbir şeyi ona ortak koşmayınız. Gereği gibi ondan korkunuz ve ağızlarınızla söylediğiniz güzel sözlere bağlı kalın ve Allah’ın hoşnutluğu yolunda birbirinizi sevin. Kesinlikle Allah ahdinin bozulmasından öfkelenir. Allah’ın rahmeti ve bereketi sizin üzerinize olsun.